Słów klika o Corsair LINK

17-02-2021

 

Corsair podświetlenie

 

Corsair Commander Pro - kontrola pracy wentylatorów.

Firma CORSAIR wprowadziła stworzony z myślą o pracy w ramach systemu LINK, model kontrolera pracy wentylatorów o nazwie Commander Pro.

Kontroler komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB. Commander Pro umożliwia pomiar temperatury w 4 punktach oraz niezależne włączanie/wyłączanie i regulację prędkości obrotowej 6 wentylatorów. Łączna obciążalność kontrolera wynosi 48W.

Jak to działa?

Urządzenie pozwala na kontrolę i ustawienie parametrów pracy produktów Corsair. Parametry obejmują od prędkości obrotów wentylatorów, oraz ich kolorów po paski ledowe oraz chłodzenia wodne. Sterownik zasilany kablem SATA wpina się pod złącze USB 2.0 osadzone na płycie głównej.

Aplikacja Corsair iCue - kontrola

Całością zarządzamy w aplikacji iCUE w której znajdziemy wiele opcji dopasowania ("custom") naszego oświetlenia, program jest prosty w obsłudze, jednak dla zaawansowanych użytkowników są opcje manualne, gdzie można tworzyć wiele ciekawych efektów podświetlenia.

W powyższej aplikacji steruje się podświetleniem innych peryferiów marki Corsair takimi jak klawiatura, myszka, słuchawki, podkładka, itp. Urządzenia po podpięciu do komputera automatycznie są wykrywane w programie.


Montaż

Montaż jest prosty, podłączamy wentylatory (wtyczka 3-pinowa lub 4-pinowa) do kontrolera Corsair Commander. Następnie jeśli wentylator posiada sterowanie LED-ami drugą wtyczkę wpinamy do kontrolera RGB. Wentylatory powinny pracować i świecić się oraz być widziane w aplikacji. Można jeszcze wpiąć 4 czujniki temperatury które będą nas informowały o obecnej temperaturze w obudowie. Paki LED podłączamy złączem 3-pinowym, dla osób posiadających większe obudowy są dołączone przedłużki. Do każdego z elementów dołączone są paski taśmy 2-stronnej do przyklejenia urządzeń z tylnej strony obudowy.

Lista kompatybilnych urządzeń jest bardzo długa i wspiera znaczą większość urządzeń firmy Corsair z RGB.  Możemy jednak używać urządzeń innych firm, jednak funkcje oświetlenia będą ograniczone.

Kontroler Corsair Commander PRO       [CL-9011110-WW]
Kontroler Corsair Commander Mini       [CL-9011108-WW]
Corsair RGB Fan LED Hub                    [LULS-271]
Corsair Node PRO RG                         [CL-9011109-WW]
Corsair Lighting PRO Expansion Kit       [CL-8930002]

 

Corsair iCue - system kontroli

#corsairlink #LINK #CORSAIR #CommanderPro #wentylatory #oświetlenie #LED #kontrolaoświetleniaipredkosciwentylatorow #CL-9011110-WW