Mysz dla graczy Sharkoon Drakonia black

  • Kod: 2917
  • Producent: Sharkoon
  • Dostępność: Jest Jest  (10 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 194,31 zł / szt. 239,00 zł / szt.

Mysz dla graczy Sharkoon Drakonia black

 

Następca legendy
Sharkoon Drakonia Black to następca bardzo popularnego modelu Drakonia Green. Niemiecki producent przez kilka lat zbierał bezpośrednio informacje z wielu forów gamingowych od graczy, którzy mieli zielony model. Projektanci i inżynierzy wszystko to zebrali w sensowną całość i stąd dzisiaj mamy model Sharkoon Drakonia Black. Nie minęło nawet parę miesięcy od launchu tego modelu, a stał się on w krótkim czasie jednym z największych bestsellerów jeśli chodzi o myszki gamingowe w Europie. Można to zresztą łatwo sprawdzić na forach czy stronach z opiniami użytkowników o sprzęcie.

 

Laserowa precyzja
Sharkoon Drakonia Black ma wbudowany czujnik laserowy o rozdzielczości 8200 DPI. Nie wprowadzano tutaj specjalnie wyższego DPI, bo działają one mniej stabilnie. W środku mamy najlepszy obecnie czujnik laserowy dostępny na rynku - Avago ADNS-9800. Oczywiście nie samym czujnikiem człowiek żyje. Obudowa myszki jest pokryta opatentowanym przez niemiecką firmę materiałem, który łączy w sobie elementy naturalnej gumy oraz plastiku. Pozwala to nam łatwiej trzymać myszkę w dłoni, a producent nazwał to rozwiązanie imitacją skóry smoka.

 

Skupienie na wygodzie
Obudowa myszki jest mocno ergonomiczna i dostosowana tylko i wyłącznie dla osób praworęcznych. Jeśli ktoś chcę przez wiele godzin pracować lub grać na komputerze bez bólu nadgarstka, to zdecydowanie jest to jeden z najbardziej polecanych kształtów przez zawodowych graczy. Dodatkowo Sharkoon Drakonia Black ma wbudowany system odważników po 6 razy 5 gramów. Pozwala to dostosować wagę myszki do własnych potrzeb w zależności czy ktoś lubi grać w strzelanki typu FPS jak Counter Strike czy bardziej w gry strategiczne RTS lub fantasy RPG. Niemiecki producent dodatkowo do modelu dołącza najbardziej zaawansowane oprogramowanie, jakie w tej chwili jest dostępne na rynku myszek. Nie dość, że mamy 11 klawiszy, to jeszcze wszystkie one są programowalne i łatwo dostępne dla naszych palców. Dodatkowo pod każdym klawiszem możemy przypisać makra, co daję niesamowitą przewagę szczególnie w grach multiplayer. Pozwala to za jednym przyciskiem wykonać prawdziwą sekwencję przycisków i klawiszy, która normalnie by zajęła sporo czasu. Niektórzy gracze nazywają to nawet cziterskimi rozwiązaniami, ale w turniejach jeszcze nikt tego nie zabronił. Jakby tego było mało, to oprogramowanie Sharkoona pozwala jeszcze zmieniać kolor podświetlenia myszki, tak aby dostosować to do własnych potrzeb i gustów. Co ciekawe, to jeszcze nie koniec opcji w oprogramowaniu. Myszka ma pięc wbudowanych profili, więc możemy szybko się przełączać między zapisanymi różnymi ustawieniami, w zależności jaką grę odpalamy w danym czasie. Mało tego - Sharkoon Drakonia Black ma wbudowaną własną pamięć do tych ustawień, więc nawet jak odłączymy myszkę od naszego komputera i podłączymy do innego, to wszystkie ustawienia nadal będą działały.

 

Specyfikacja techniczna:
Maks. DPI/CPI: 8.200
Sensor: Laserowy
Chipset: Avago ADNS-9800
Podświetlenie: Konfiguracja przez oprogramowanie
Odświeżanie USB: 1.000 Hz
Dystans Lift-Off: 1-5 mm
Odczytów na sekundę: 12.000
Cali na sekundę: 150
Maks. Akceleracja: 30 g
System odważników: 6x 5 g
Powłoka gumowopodobna dla lepszego chwytu: ✓
Ślizgacze do myszki: 4, PTFE
Waga bez kabla: 150 g
Wymiary (dł. x sz. x w.): 126 x 88,1 x 41,8 mm
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7/8/10
Właściwości przycisku
Liczba przycisków: 11
Programowalne przyciski: 11
Trwałe przełączniki Omron w lewym i prawym klawiszu myszki: ✓
Rolka w 4-strony: ✓
Właściwości DPI
DPI Switch: ✓
Wskaźnik USB: LED
Właściwości oprogramowania
Oprogramowanie Gamingowe: ✓
Wbudowana pamięć na profile do gier: ✓
Liczba profili: 5
Kabel i końcówka
Kabel podłączeniowy: USB
Pozłacane styki USB: ✓
Kabel z oplotem: ✓
Długość kabla: 180 cm
Opakowanie zawiera
Drakonia Black
Dodatkowy zestaw ślizgaczy
Torbę ochronną
Kod kreskowy
4044951013579